Krvácej pro trůn! Darujte krev svou nebo i tu psí! 

Romantika ve filmu i v nemocnici

Slzy velkých lidí jsou z krve”, Salvador Dalí

Ve Vojenské ústřední nemocnici v Praze (ÚVN) jsem tento týden objevila velmi pěknou a zárověň “romantickou” akci: ÚVN se spojila s HBO a Červeným křížem a vytvořili událost, kdy darujete krev a za to dostanete 3 měsíční přístup na HBO zdarma a taky tričko 😀! 

Brzy totiž poběží poslední série fantasy a pro mne i romantického seriálu: Hra o trůny!

Já, jelikož jsem momentálně sama pacientkou, tak darovat krev nemohu, ale vyfotit se jako královna na trůně se mi moc líbilo a hlavně si myslím, že je to pro dobrou věc! Nikdy totiž nevíte, zda se vy sami někdy nedostanete do situace, kdy krev vy sami budete potřebovat.

Darovat krev můžete samozřejmě i v jiných nemocnicích ve vašem městě či jiných“zařízeních“. Existují dokonce instituce, kde vám za to zaplatí, především pak za “darování/prodání” krevní plasmy. O těchto počinech toho najdete na internetu spoustu.

I pejsci občas potřebují transfuzi krve!

Víte ale, že občas i pejsci potřebují transfuzi krve? V nedávné době tak vznikla velmi pěkná skupina na Facebooku: Pes dárce krve, kde když váš pejsek nutně potřebuje dárce krve, tak ho s velkou pravděpodobností najde? Nebo naopak vy můžete nabídnout svého pejska, aby daroval krev tomu, který  zrovna bojuje o život!

Jsem milovník zvířat i lidí, proto vyzývám k těmto oběma akcím: darujte krev svou nebo i tu psí! 

Když jsem darovala krev v době, kdy jsem nebyla pacientem jako teď, měla jsem přinejmenším skvělý pocit z dobrého skutku, ale také jsem se cítila o půl kila lehčí! 

Tak se mějte moc krásně a ať váš den končí jako Happy WeekEND!

Věra 🌸 Klimšová

P.S.: Přidávám píseň z filmu André (1994, režie: George Miller). Film o (ne)skutečném vztahu člověka s tuleněm (lachtanem ve filmu).

Miluji krásu, romantiku života ve městě i v divočině. Mou vášní je sdílet inspirativní romantické příběhy, které jsem při poznávání (ne)divokých krás sama zažila: očima i srdcem. Pojďte se mnou zažít nevšednost v každodennosti a naplnit se štěstím třeba jen pohledem na květinu. Můj příběh si můžete přečíst zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.